2016 májusi kémia érettségi feladatai - EMELT

Korábbi érettségi feladatsorok, egyéb témák
Fórum szabályok
1. Hozzászólni regisztráció nélkül is lehet.
2. A regisztrált felhasználók új témákat is nyithatnak. A regisztrációhoz e-mail cím megadása szükséges.
3. A regisztráció során megadott e-mail címet nem adjuk ki, reklámüzenetet, hírlevelet nem küldünk.
4. Probléma esetén fordulj a fórum adminisztrátorhoz.
Válasz küldése
HáBééla

Re: 2016 májusi kémia érettségi feladatai - EMELT

Hozzászólás Szerző: HáBééla » 2016.06.06. 14:20

Szerintem az összetett ion térszerkezetét könnyen ki lehetett találni. Mivel a bórtetrafluorid-ion -ról volt szó (BF4-), feltételeztem, hogy a központi B atomhoz kapcsolódik a 4 F atom, és mivel ez négy kapcsolódó ligandum, csak tetraéderes lehet a szerkezet. (Meg aztán, a metánmolekula is így néz ki, és annak is tetraéderes.)

Nekem az első feladattól teljesen eldurrant az agyam, amikor sehogy sem tudtam rájönni, hogy a második vegyület a metil-formiát.:D Mikor kiderült, szidtam is magam rendesen. Ez kissé rányomta bélyegét a további feladataim megoldására is, szerencsére így sem lett annyira rossz.

flex
moderátor

Hozzászólás Szerző: flex » 2016.06.04. 19:43

Bocs, egy moderációs hiba folytán ezek a hozzászólások csak most váltak láthatóvá :S
I'm sorry guys

Vicc Elek

Hozzászólás Szerző: Vicc Elek » 2016.05.20. 18:43

Üdvözlet!
Úgy látom nagyon aktívak vagytok és sok mondanivalótok van az emelt kémiáról :evil: :D
Kinek hogy sikerült az írásbeli? Nagyjából hány pontra számítotok? Melyik feladat ment nektek a legnehezebbnek? Szerintetek könnyű vagy nehéz volt az idei emelt?

Én reménykedem a 75 pontban. Az őszi emelthez képest könnyebb volt szerintem ,de összességében nem mondanám,hogy könnyű volt. :roll: .
Nekem olyan feladat,amivel iszonyatos meg kellett küzdenem olyan nem volt. A 8.-as feladaton vacilláltam ,hogy akkor most folyékony vagy gáz halmazállapotú víz keletkezik,de aztán a végén csak rájöttem,hogy folyékony.
Az 5.-ös elektrokémiás feladat az kicsit HARDCORE volt , a d,- részénél például honnan kellett volna tudni ,hogy tetraéderes szerkezetű az ion?

Brian21

Hozzászólás Szerző: Brian21 » 2016.05.14. 09:34

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, hogy a 9. feladatnál az A részben 3 tizedes pontossággal kéri a végeredményt. Nem tudom mennyire veszik komolyan, mert én 0,110 helyett csak 0,11 mol/dm3 tüntettem fel. Valamint az oxigénes feladatnál térfogat% helyett csak % jellel tüntettem fel a végeredményt. Erre szoktak levonni pontot? Köszi! :)

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2016.05.13. 17:11

Nagyon nehéz volt az idei kémia érettségi! :)

gbr
moderátor

2016 májusi kémia érettségi feladatai - EMELT

Hozzászólás Szerző: gbr » 2016.05.13. 14:35

Ha van mondanivalód az idei emelt szinű feladatsorról, itt megoszthatod a többiekkel!

Válasz küldése