2012 májusi érettségi

Korábbi érettségi feladatsorok, egyéb témák
Fórum szabályok
Ez a fórum jelenleg zárva van, a korábbi hozzászólásokat olvashatod, de nem lehet új posztot beküldeni
Lezárt
gbr
moderátor

Re: 2012 májusi érettségi

Hozzászólás Szerző: gbr » 2012.06.16. 13:50

Köszönet mindazoknak, akik kitöltötték az írásbeli érettségivel kapcsolatos kérdőívet! Elkészült az eredmények részletes elemzése, elolvashatjátok itt:
:arrow: https://kemiaerettsegi.hu/elemzes.html

gbr
moderátor

Hozzászólás Szerző: gbr » 2012.06.06. 22:51

Tibi írta:Az létezik, hogy megváltozott egy-két helyen a megoldókulcs?
A hivatalos megoldókulcsot(emelt szint) pár napja töltöttem le erről a honlapról, hogy a betekintésre bevigyem, és ellenőrizzem a javÍtást :)
Az első, táblázatos feladatban a 13. válasz az én megoldókulcsomban még "korlátozott(a nem oldódik is elfogadható)". Viszont a tanári javítókulcs a "korlátozott(jó)"-t fogadja el. Ez hogy is van?
Az N-metil acetamid vízoldhatóságáról szól ez a feladatrész.
A "Feladatsorok" menüpontban mostanáig elérhető javítási útmutatót az Oktatási Hivatal honlapjáról vettük át a hivatalos közzététel időpontjában, azaz május 17-én csütörtökön reggel 8:00-kor. Az OH honlapján jelenleg elérhető emelt szintű javítási útmutató valóban különbözik ettől, a PDF fájl adatai szerint május 18-án 12:09:37-kor módosították. Tehát valóban megváltozott a megoldókulcs az először közzétetthez képest. Összehasonlítva a kettőt, csak az első feladat megoldásában találtam különbséget, az alábbi helyeken:
válasz sorszámamegoldás az első verzióbana módosított verzióban
11.Jó (korlátozott)
12.Jó (korlátozott)
13.Korlátozott (a "nem oldódik" is elfogadható)Korlátozott (jó)
Jó hogy ezt észrevetted... mindjárt le is cseréljük a megoldókulcsot az újra.
UPDATE: mostantól a javított megoldókulcs érhető el a Letöltéseknél. Azért a régit is eltettem emlékbe :D

Tibi

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2012.06.06. 17:18

Az létezik, hogy megváltozott egy-két helyen a megoldókulcs?
A hivatalos megoldókulcsot(emelt szint) pár napja töltöttem le erről a honlapról, hogy a betekintésre bevigyem, és ellenőrizzem a javÍtást :)
Az első, táblázatos feladatban a 13. válasz az én megoldókulcsomban még "korlátozott(a nem oldódik is elfogadható)". Viszont a tanári javítókulcs a "korlátozott(jó)"-t fogadja el. Ez hogy is van?
Az N-metil acetamid vízoldhatóságáról szól ez a feladatrész.

szőlőmag

Hozzászólás Szerző: szőlőmag » 2012.06.06. 15:29

És én is gratulálok nektek, szépek ezek az írásbeli-eredmények. :) Mindenkinek hajrá a szóbelihez!

szőlőmag

Hozzászólás Szerző: szőlőmag » 2012.06.06. 15:27

Nekem 88% lett. Aminek örülök is tulajdonképpen, csak részpontok elúsztak a figyelmetlenségem miatt, ezért nem vagyok vele teljesen megbékélve. Meg egy pontot levontak, mert több helyiértékkel adtam meg az eredményt 2 helyen. Összességében legyen elég pontom, hogy felvegyenek, és akkor nem fognak zavarni ezek az apróságok sem. :D

rubikkocka

Hozzászólás Szerző: rubikkocka » 2012.06.06. 11:18

chemie írta:Az igen rubikkocka.Gratulálok hozzá!:) és egyébként hova adtad be a jelentkezésedet?
Az eredményével együtt leírhatnánk hogy ki hova adta be a papírjait,már csak azért is hogy tudjuk kik az "ellenségeik":D
Köszönöm szépen!:) Én még csak jövőre érettségizek, ez előrehozott volt, de valószínűleg gyógyszerészeti pályán akarom folytatni a tanulást. De még gondolkozom az orvosin is.

chemie

Hozzászólás Szerző: chemie » 2012.06.05. 22:48

Az igen rubikkocka.Gratulálok hozzá!:) és egyébként hova adtad be a jelentkezésedet?
Az eredményével együtt leírhatnánk hogy ki hova adta be a papírjait,már csak azért is hogy tudjuk kik az "ellenségeik":D

rubikkocka

Hozzászólás Szerző: rubikkocka » 2012.06.05. 21:42

Nekem 91% lett, sajnos figyelmetlenség miatt rosszul másoltam ki egy részeredményt a számológépből így emiatt 2 pont elúszott. De én is megbékéltem vele. Szóbelivel még lehet javítani.

admin
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: admin » 2012.06.05. 19:18

Csináltam egy szavazást erről, hogy kinek hogy sikerült az érettségi, megtaláljátok itt:
:arrow: https://kemiaerettsegi.hu/kerdoiv.html
Töltsétek ki, a statisztikát rövidesen közzétesszük! :geek:

chemie

Hozzászólás Szerző: chemie » 2012.06.05. 19:09

Nekem 85%-os lett,az elején kicsit csalódott voltam,de aztán megbékültem. nektek hogy sikerült?
előre is sok sikert mindenkinek a szóbelire:)

Lezárt