2012 májusi érettségi

Korábbi érettségi feladatsorok, egyéb témák
Fórum szabályok
Ez a fórum jelenleg zárva van, a korábbi hozzászólásokat olvashatod, de nem lehet új posztot beküldeni
jjj

Re: 2012 májusi érettségi

Hozzászólás Szerző: jjj » 2012.06.05. 18:22

Hello mindenki kinek hogy sikerült az emelt???

vendég

Hozzászólás Szerző: vendég » 2012.05.29. 18:48

7thSea írta:Ha emeltet teszek, kiküldik valahogy az írásbeli eredményét, vagy csak úgy tudom meg ha bemegyek személyesen a suliba ahol írtam, és megnézem?
"A megyei/fővárosi kormányhivatalok oktatási főosztályán jelentkezést leadó vizsgázók a kijavított írásbeli érettségi vizsgadolgozatukat 2012. június 5-én tekinthetik meg. [...] A középiskolában jelentkezett vizsgázók a jelentkezést rögzítő középiskolában tájékozódhatnak a megtekintés időpontjáról és helyéről."
idézet innen: http://www.oh.gov.hu/kozoktatas/aktuali ... egtekintes

7thSea

Hozzászólás Szerző: 7thSea » 2012.05.28. 21:23

Ha emeltet teszek, kiküldik valahogy az írásbeli eredményét, vagy csak úgy tudom meg ha bemegyek személyesen a suliba ahol írtam, és megnézem?

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2012.05.18. 20:48

Azok a számolások igen csak nem akartak összejönni. ráadásul volt egy pár emelt kérdés is a középszíntüben, nem gondoljátok??

szőlőmag

Hozzászólás Szerző: szőlőmag » 2012.05.17. 12:30

7thSea írta:Számomra nagyon nehéz volt. Nagyon sok kis hülyeségen lehetett elcsúszni szerintem. Megcsináltam az eddigi összes emeltet, és átlagban legalább 10%-al jobbak lettek azok, mint ez.
Nem tudjátok a szóbeli mennyire számít bele? 2:1-hez az írásbeli javára, mint a biosz-emeltnél?
Én is sok apró dolgot rontottam el figyelmetlenségből, amit tényleg nem tudtam, az a benzines-jódos feladat volt, és ott két pontot vesztettem. De lement pont pl. azért, mert nem anyagmennyiség-arányt írtam az egyik számolásosnál, hanem a százalékot. Ha jobban koncentráltam volna, és normálisan elolvasom a feladatokat, akkor most meglenne a 98% is... na, mindegy, most már ilyen, gyúrok a szóbelire.
Egyébként az írásbeli pontértéke 100, a szóbelié 50 összesen. Ergo igen, ugyanúgy van, ahogy a biosz emeltnél. Lehet javítani a szóbelivel a pontszámon, de az írásbeli a döntő.

7thSea

Hozzászólás Szerző: 7thSea » 2012.05.17. 12:16

Számomra nagyon nehéz volt. Nagyon sok kis hülyeségen lehetett elcsúszni szerintem. Megcsináltam az eddigi összes emeltet, és átlagban legalább 10%-al jobbak lettek azok, mint ez.
Nem tudjátok a szóbeli mennyire számít bele? 2:1-hez az írásbeli javára, mint a biosz-emeltnél?

anonyyyymus

Hozzászólás Szerző: anonyyyymus » 2012.05.17. 11:42

valaki írta:
anonyyyymus írta:
szőlőmag írta:Az emelt feladatsor szerintem sem lett volna olyan nehéz, viszont a brómos-benzines feladatot én is szépen elrontottam. De az én hibám, mert nem néztem rendesen utána. Na meg persze a figyelmetlenségemből elszállt pontok... ezekért tudok nagyon mérges lenni magamra.
A számolások közül az utolsó, az elektrolízises volt az, ami majdnem kifogott rajtam. Az egész feladatsort, annak az egynek a kivételével, 2 és fél óra alatt megcsináltam, de azzal vért izzadtam másfél órán keresztül, pedig az érte a legkevesebb pontot, lefogadom, hogy megint túlbonyolítottam valamit benne.
Összességében korrekt feladatlap volt, viszont a kristályvizesnél kissé nekem kétértelmű volt a feladat. Mert szerintem adott hőmérsékleten nem lehet túltelített egy oldat, a maximum tömegű oldott anyagot oldja, a többi meg oldatlan sóként marad. Vagy lehet, hogy én gondolom rosszul, mert a megkérdezettek közül mindenki túltelítettnek írta az adott oldatot. Mindenesetre várom, hogy felkerüljenek a megoldások, kíváncsi vagyok rájuk.
Ne aggódj, az biztosan telített oldat lesz, feloldatlan sóval. Túltelített oldatot csak úgy hozhatsz létre, ha magasabb hőmérsékleten telítettet csinálsz, majd azt lehűtöd, úgy hogy nem zavarod meg ( ha egy kicsi rázkódás is éri akkor egyből megindul a kikristályosodás ). Azt a túltelített szót csak azért írták oda, hogy megszórja a népet, ami sikerült is...
Én is túltelítettnek írtam az oldatot, a feladat azt írta, hogy feloldottuk benne, ha viszont feloldottuk, akkor fel van oldva nem? Az ő dolguk, hogyan :lol: Amúgy a számítások szerintem könnyűek voltak, csak sokat húztam át figyelmetlenség miatt, pl a kénsavban oldott keveréknél majdnem kifelejtettem a kénsav mennyiségénél, hogy a maradékot NaOH-val kellett közömbösíteni...
Erre csak annyit tudok mondani, hogy behúztak a csőbe, és elcseszted. Ha nem hiszed el nézd meg a hivatalos megoldásokat...

gbr
moderátor

Hozzászólás Szerző: gbr » 2012.05.17. 06:54

Qwark

Hozzászólás Szerző: Qwark » 2012.05.17. 01:57

De nem is értem, hogy minek kell félrevezetni az embereket ennyi rossz megoldással. Pl.: a rezet tömény kénsav nem oldja fel, csak a tömény salétromsav a "megoldókulcs" szerint, meg sorolhatnám, hány másik példa van, amit rosszul válaszoltak meg. Aki nem néz fel erre a fórumra, simán készpénznek veheti a "megoldókulcsot", és azt hiheti, hogy ő rontotta el, aztán most kétségbeesik, miközben lehet, hogy tök jókat írt:S

kémikus

Hozzászólás Szerző: kémikus » 2012.05.16. 23:21

Nem, tényleg tele van hibával!

Lezárt