2012 májusi érettségi

Korábbi érettségi feladatsorok, egyéb témák
Fórum szabályok
Ez a fórum jelenleg zárva van, a korábbi hozzászólásokat olvashatod, de nem lehet új posztot beküldeni
Eszter

Re: 2012 májusi érettségi

Hozzászólás Szerző: Eszter » 2012.05.16. 21:17

Blume írta:csak én érzem úgy, hogy vannak hibák a megoldókulcsban? oké, az tény, hogy én nem vagyok a legjobb kémiás, más véleménye is érdekelne!
Jól érzed, én elég sok hibát találtam benne... :S úgy látszik mostmár tényleg csak holnap délben kapunk rendes infókat :)

Blume

Hozzászólás Szerző: Blume » 2012.05.16. 20:59

csak én érzem úgy, hogy vannak hibák a megoldókulcsban? oké, az tény, hogy én nem vagyok a legjobb kémiás, más véleménye is érdekelne!

Blume

Hozzászólás Szerző: Blume » 2012.05.16. 20:45

már fent vannak a középszintű megoldások azon az oldalon, amit az előbb linkeltetek, bár még lehet, hogy nem végig.

http://www.delmagyar.hu/erettsegi/kemia ... t/2279671/

valaki

Hozzászólás Szerző: valaki » 2012.05.16. 20:09

bebek írta:http://www.delmagyar.hu/erettsegi/kemia ... k/2279671/

Itt van a középszintű feladatsor. Már csak a megoldás hiányzik :)
Az emeltről tud valaki linket küldeni?

valaki

Hozzászólás Szerző: valaki » 2012.05.16. 20:06

anonyyyymus írta:
szőlőmag írta:Az emelt feladatsor szerintem sem lett volna olyan nehéz, viszont a brómos-benzines feladatot én is szépen elrontottam. De az én hibám, mert nem néztem rendesen utána. Na meg persze a figyelmetlenségemből elszállt pontok... ezekért tudok nagyon mérges lenni magamra.
A számolások közül az utolsó, az elektrolízises volt az, ami majdnem kifogott rajtam. Az egész feladatsort, annak az egynek a kivételével, 2 és fél óra alatt megcsináltam, de azzal vért izzadtam másfél órán keresztül, pedig az érte a legkevesebb pontot, lefogadom, hogy megint túlbonyolítottam valamit benne.
Összességében korrekt feladatlap volt, viszont a kristályvizesnél kissé nekem kétértelmű volt a feladat. Mert szerintem adott hőmérsékleten nem lehet túltelített egy oldat, a maximum tömegű oldott anyagot oldja, a többi meg oldatlan sóként marad. Vagy lehet, hogy én gondolom rosszul, mert a megkérdezettek közül mindenki túltelítettnek írta az adott oldatot. Mindenesetre várom, hogy felkerüljenek a megoldások, kíváncsi vagyok rájuk.
Ne aggódj, az biztosan telített oldat lesz, feloldatlan sóval. Túltelített oldatot csak úgy hozhatsz létre, ha magasabb hőmérsékleten telítettet csinálsz, majd azt lehűtöd, úgy hogy nem zavarod meg ( ha egy kicsi rázkódás is éri akkor egyből megindul a kikristályosodás ). Azt a túltelített szót csak azért írták oda, hogy megszórja a népet, ami sikerült is...
Én is túltelítettnek írtam az oldatot, a feladat azt írta, hogy feloldottuk benne, ha viszont feloldottuk, akkor fel van oldva nem? Az ő dolguk, hogyan :lol: Amúgy a számítások szerintem könnyűek voltak, csak sokat húztam át figyelmetlenség miatt, pl a kénsavban oldott keveréknél majdnem kifelejtettem a kénsav mennyiségénél, hogy a maradékot NaOH-val kellett közömbösíteni...

stamina

Hozzászólás Szerző: stamina » 2012.05.16. 18:58

Igenigen már fennvan a feladatlap, úgyhogy én nagyon reménykedem benne, hogy megoldás is születik *-* Aki tud valamit, linkelje be légyszi!!:)

rosamund68

Hozzászólás Szerző: rosamund68 » 2012.05.16. 18:55

sziasztok!
van már közép megoldása vkinek?

zsancih

Hozzászólás Szerző: zsancih » 2012.05.16. 17:16

szió! vki tud vmit az emelt kémiáról?? már izgatottan várom a megoldásokat :)

bebek

Hozzászólás Szerző: bebek » 2012.05.16. 16:43

http://www.delmagyar.hu/erettsegi/kemia ... k/2279671/

Itt van a középszintű feladatsor. Már csak a megoldás hiányzik :)

szőlőmag

Hozzászólás Szerző: szőlőmag » 2012.05.16. 16:41

anonyyyymus

De jó, akkor most örvendezni fogok egy sort, de lehet, hogy többet is, köszönöm! :)

Lezárt