Kémiai kísérletek

Mindenféle kémiai kísérlet, ami akár az érettségin, akár az iskolában, akár máshol 8-) előfordul
Fórum szabályok
Ez a fórum jelenleg zárva van, a korábbi hozzászólásokat olvashatod, de nem lehet új posztot beküldeni
Lezárt
nono

Re: Kémiai kísérletek

Hozzászólás Szerző: nono » 2016.09.14. 23:07

Kémia kísérleteket a SOTE (Semmelweis Egyetem) előkészítőn saját magad meg is csinálhatod (nem reklámozzák, de van kísérlet). A könyveknél, kísérlet leírásoknál sokkal jobb, mert ha csinálod (csináltam), akkor derül ki, hogy a legegyszerűbb dolgot is el lehet cseszni. A tanár segít, hogyan kell elvégezni és mire kell vigyázni, hogy ne veszíts pontot.

gbr
moderátor

Hozzászólás Szerző: gbr » 2016.02.03. 15:00

Pl. Czirók Ede könyvéből (címe: Így készülj a kétszintű érettségire kémiából)
Kriszti94 írta:Sziasztok.
Az lenne a kérdésem hogy tudtok e nekem segíteni abban hogy a kísérletek amik az èrettségiben vannak emelt szinten honnan tudom megtanulni vagy letölteni?
Üdv. K.

meckl

Hozzászólás Szerző: meckl » 2016.02.01. 23:58

A kenhidrogen es a kenessav megzavarosodik az osszeonteskor S keletkezik
Peroxid nem tudom mire jo itt
Greenwood írta:Sziasztok!
3 kémcsőben -ismeretlen sorrendben- a következő vizes oldatok vannak: kénhidrogénes víz, kénessav oldat, hidrogén-peroxid oldat.
Páronként összeöntve az oldatokat, megállapítható, hogy melyik kémcsőben melyik oldat van?
Online jegyzetek azt állíthák, hogy a H2O2-oldat a SO2-oldat és a H2S-t is H2SO4-é oxidálja. Szagminta nem ér.

Greenwood

Hozzászólás Szerző: Greenwood » 2016.01.28. 22:25

Sziasztok!
3 kémcsőben -ismeretlen sorrendben- a következő vizes oldatok vannak: kénhidrogénes víz, kénessav oldat, hidrogén-peroxid oldat.
Páronként összeöntve az oldatokat, megállapítható, hogy melyik kémcsőben melyik oldat van?
Online jegyzetek azt állíthák, hogy a H2O2-oldat a SO2-oldat és a H2S-t is H2SO4-é oxidálja. Szagminta nem ér.

Kriszti94

Hozzászólás Szerző: Kriszti94 » 2016.01.26. 12:38

Sziasztok.
Az lenne a kérdésem hogy tudtok e nekem segíteni abban hogy a kísérletek amik az èrettségiben vannak emelt szinten honnan tudom megtanulni vagy letölteni?
Üdv. K.

simon

Hozzászólás Szerző: simon » 2014.10.27. 23:41

A jelenlegi jogszabályok, vásárlása bizonyos életkor korlátozás alá eső áruk 18. életévüket betöltőknek. Ezek a következők termékcsoportok:

Fémporokkal, zsinórok, el.palník, oxidáló szerek és üzemanyagok.

Ahhoz, hogy vásároljon ilyen típusú tételek online shop, ezért szükséges a regisztráció és őszintén kitölteni hol született és ahol kétséges a korhatár bizonyítani fénymásolatát személyazonosító igazolvány.
Kedves elnézésüket kérjük a fordítás illetve a helyesírási hibák miatt. Ezen a héten amennyire csak lehet ezeket eltávolítjuk.
ezeknél télleg sogmindet lehhet kappnyi :D :mrgreen:

Drago írta:Helotok nezetek meg a www.pgchem.hu hat eleg gyakran rendolok tuluk es mindent meglehet kapny otan a kiserletekhoz :D igaz hogy 3rom napig tart meg lejon tuluk valami de anit kilehet birny :D :D

Drago

Hozzászólás Szerző: Drago » 2014.09.18. 01:51

Helotok nezetek meg a www.pgchem.hu hat eleg gyakran rendolok tuluk es mindent meglehet kapny otan a kiserletekhoz :D igaz hogy 3rom napig tart meg lejon tuluk valami de anit kilehet birny :D :D

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2014.05.06. 21:38

Köszönöm a választ.

Jens

Re: Antioxidánsok

Hozzászólás Szerző: Jens » 2014.05.05. 22:07

ez esetben az antioxidáns nem sokat ér, mivel az oxidálószer a kénsav + KMnO4 reakciójában keletkező reaktív Mn2O7. Ez a C-vitamint is ugyanúgy eloxidálja. Szerves anyagokkal keverve robbanhat is.
bongyikedit írta:
Jens írta:pontosan mi a "vihar a kémcsőben" receptje?
csalaneedit írta:Kedves szakemberek! Azon gondolkodtam, hogy a C vitamin antioxidáns hatását tudjuk e vizsgálni az az alkoholok eréjes oxidációját bemutató vihar a kémcsőben kísérletben? Sajnos nincs a suliban megfelelően felszerelt kémia labor, nem tudom elvégezni a kísérletet. De úgy gondolom, ha az alkoholba porrá tört C vitamint keverek, elmarad a várt oxidáció és szikrázás, mert a C vitamin elreagál az oxigénnel.
Ez lenne a recept: kémcsőbe 4cm3 kénsavat töltünk , majd óvatosan rárétegzünk 8 cm3 alkoholt. 2-3 kisebb kálium-permanganát kristályt dobunk bele (kb. 0,2g)

bongyikedit

Re: Antioxidánsok

Hozzászólás Szerző: bongyikedit » 2014.05.05. 21:51

Jens írta:pontosan mi a "vihar a kémcsőben" receptje?
csalaneedit írta:Kedves szakemberek! Azon gondolkodtam, hogy a C vitamin antioxidáns hatását tudjuk e vizsgálni az az alkoholok eréjes oxidációját bemutató vihar a kémcsőben kísérletben? Sajnos nincs a suliban megfelelően felszerelt kémia labor, nem tudom elvégezni a kísérletet. De úgy gondolom, ha az alkoholba porrá tört C vitamint keverek, elmarad a várt oxidáció és szikrázás, mert a C vitamin elreagál az oxigénnel.
Ez lenne a recept: kémcsőbe 4cm3 kénsavat töltünk , majd óvatosan rárétegzünk 8 cm3 alkoholt. 2-3 kisebb kálium-permanganát kristályt dobunk bele (kb. 0,2g)

Lezárt