Az emelt szintű kémia írásbelin a pontszám nagyjából felét számítási feladatok megoldásával szerezheted meg. Az érettségi követelmények pontosan meghatározzák, hogy milyen típusú számítások fordulhatnak elő a vizsgán. A tanfolyam célja, hogy a kémiai számítások terén (újra)kezdők számára segítséget nyújtson az emelt szintű kémia érettségi vizsgára való felkészülésben.
A 27, egymásra épülő modulból álló online tanfolyamon az alapoktól kezdve, lépésről lépésre haladva átvesszük az érettségin előforduló számítási feladatok valamennyi típusát. A tanfolyam első felében egyszerűbb feladatokon, a második részben pedig az elmúlt évek érettségi feladatain gyakorolhatsz.
A tanfolyam végére:
- Ismerni fogod az emelt szintű kémiaérettségin előforduló számítási feladatok valamennyi típusát és megoldási módszereiket
- Tudni fogod, hogyan lehet megoldani az összetett feladatokat
- Tudni fogod, milyen stratégiával érdemes a számítási feladatokat megoldani és leírni az érettségin
- Gyakorlatot szerzel az érettségi feladatok önálló megoldásában
A tanfolyam első része 17 gyakorló feladatlapból áll, amelyek a legegyszerűbb, egylépéses számításoktól kezdve fokozatosan
megismertetnek a kémiai számítások alaptípusaival:
- Adatpontosság, kerekítés, mértékegységek használata a kémia érettségin
- Anyagmennyiség kiszámítása
- Számítások gázokkal (állapotjelzők, moláris térfogat, gázok sűrűsége, gáztörvények)
- Keverékek, oldatok összetétele (tömegszázalék, anyagmennyiség-százalék, térfogatszázalék, koncentráció)
- Számítás a reakcióegyenlet alapján (mennyiségi arányok a reakcióegyenletből, titrálások)
- Oldatkészítés, oldhatósági számítások
- Számítások kristályvizes vegyületekkel
- Termokémiai számítások
- Egyensúlyi koncentrációk, egyensúlyi állandó
- pH-számítás alapjai
- Elektrokémiai számítások (galvánelemek, elektrolízis)
Minden témakörhöz magyarázó videók tartoznak, ezeken egy-egy mintapélda megoldását részletesen, lépésről-lépésre bemutatjuk. A gyakorló feladatlapokon még több, a kidolgozott mintapéldákhoz hasonló feladatot találsz, amelyeknek a megoldásával elmélyítheted a tudásod. A feladatok végeredményét is megadjuk, így leellenőrizheted a megoldásaidat.
A tanfolyam második felében az érettségin előforduló számítási feladatok típusait és megoldási módszereit mutatjuk be
a könnyebbektől a legnehezebb feladatokig, tematikus csoportosításban:
- Számítások a reakcióegyenlet alapján
- Számítások oldatokkal, kristályvizes vegyületekkel
- Termokémiai és egyensúlyi számítások
- pH-számítás (erős és gyenge savak és bázisok)
- Elektrokémiai számítások
- Anyagok és keverékek összetételének meghatározása (szerves és szervetlen keverékek, gázelegyek)
- Titrálások
- Összetett feladatok megoldása
Ehhez a tanfolyamrészhez a videón kidolgozott érettségi mintapéldák mellett rendelkezésedre áll a több, mint 200 érettségi számítási feladatot tematikus és nehézség szerinti csoportosításban tartalmazó feladatbankunk is.
A tanfolyam anyagát Dr. Durkó Gábor, a kémiaérettségi.hu szakmai vezetője, emelt szinten vizsgáztató tanár készítette, aki több, mint tíz éve vezet a kémia érettségi előkészítő tanfolyamokat, és több száz diáknak segített a vizsgára való felkészülésben. A tanfolyam résztvevőjeként közvetlenül tőle kérdezhetsz, ha bármivel elakadnál.
A kémiai számítások terén előismeret nem szükséges, azonban a kellő matematikai alapokkal (százalékszámítás, ismeretlent tartalmazó egyenletek rendezése, megoldása) rendelkezned kell.
Ha az egyszerűbb (egy-két lépéses) kémiai számításokban már van jártasságod (pl. anyagmennyiség, tömegszázalék, koncentráció kiszámítása, számolások a gáztörvénnyel, sűrűséggel, moláris térfogattal), és csak az érettségi feladatokat szeretnéd gyakorolni, akkor ennek az online tanfolyamnak a rövidebb, középhaladó verzióját is választhatod (KE11 - Számítási feladatok az emelt szintű kémia érettségin).
A számítási feladatok sikeres megoldásához ismerned kell a kapcsolódó elméleti témaköröket (pl. termokémia, elektrokémia, egyensúlyok, pH fogalma) és a tananyagban előforduló szerves és szervetlen reakciókat. Ha ebben is szükséged lenne segítségre, a 100 órás online előkészítőnket ajánljuk, amely a számítási feladatok mellett a teljes elméleti anyagot is bemutatja. (A 100 órás tanfolyam mellett nem lesz szükséged másik előkészítőre vagy online tanfolyamra, az magában foglalja ennek a tanfolyamnak az anyagát is.)
A számítási feladatok megoldása egy olyan képesség, amit sok gyakorlással sajátíthatsz el, ezért kiemelt szerepe van a rendszeres, önálló feladatmegoldásnak. Ha valamelyik feladattal elakadnál, e-mailben kaphatsz segítséget a tanfolyamvezető tanártól.
Bízunk benne, hogy tetszeni fog neked a tanfolyam, ezért elégedettségedre garanciát is vállalunk. Ha úgy éreznéd, hogy a tanfolyam nem megfelelő a számodra, kérésedre az első hónapban a teljes havi előfizetési díjat visszatérítjük. Nálunk nincs hűségidő, az előfizetés a későbbiekben is bármikor lemondható, nem kell elkötelezned magad.
Nem. A havi előfizetés naptári hónapoktól független, a hozzáférés aktiválásának napjától a következő hónap megelőző napjáig tart. Tehát például ha 24-étől fizetsz elő, a következő hónap 23-áig érvényes a hozzáférésed.
Online, bankkártyával. A befizetés biztonságos banki felületen történik, a bankkártyád adatait mi nem ismerjük meg. Havi előfizetés olyan kártyával lehetséges, amelyen engedélyezett a rendszeres terhelés. Az előfizetés bármikor lemondható, hűségidő nincs.
Befizetésedről visszaigazolást és elektronikus számlát küldünk.
A jelentkezési lapon szereplő adatok alapján 72 órán belül aktiváljuk a hozzáférésed a tanfolyamhoz a kémiaérettségi.hu e-learning rendszerében, amiről e-mailben értesítünk.
Ha felkeltette az érdeklődésedet a tanfolyam, itt tudsz előfizetni:
Havi előfizetés (11 990 Ft/hó)
Ha kérdésed van, vagy további információra van szükséged, elérhetőségünk:
- telefonon: (20) 481-1776
- e-mailben: tanfolyam kukac kemiaerettsegi pont hu
Az online tanfolyamainkra vonatkozó Általános Szerződési Feltételeket itt olvashatod el.
kémiaérettségi.hu © 2008–2024
Használati feltételek | ÁSZF | Adatvédelem | Kapcsolat